ATALAR DİNİ ve CAHİLİYE

ATALAR DİNİ ve CAHİLİYE

 1. Atalarınızla övünmeyi, onlarla yatıp kalkmayı, onlara tapınmayı bırakınız! Kendiniz bir şey olunuz; kendiniz bir şeyler yapınız şu alemde!
 1. Atalarınız geldi, eğri-doğru ne yaptılarsa yaptıklarıyla gittiler ve hesap verecekler Allah’a! Siz ne yapıyorsunuz ona bakınız!
 1. Atacılık veya heves ve heva içinde debelenmek hepimizi beyinsiz yaptı! Ülkelerimizi tımarhane yaptı! Nesillerimizi zayi etti! Gelecekten koparttı bizi! Şu çağa bile cahiliye ile yakalandık ve hala cahiliye içindeyiz!
 1. Bırakınız boş işlerle ömür tüketmeyi! Hak ve hakikate uyanabiliyor musunuz? Bir pisliği, bir yanlışı, bir çirkinliği ve kötülüğü, bir zulmü, bir zalimi engelleyebiliyor ve ortadan kaldırabiliyor musunuz?
 1. Bir tek insanın Hakka uyanmasına vesile olabiliyor musunuz, ailenizi ayakta tutabiliyor musunuz, bir lokma ekmek verebiliyor musunuz hak edene, bir gönüle esenlik olabiliyor musunuz, uçuruma giden insanlara el uzatabiliyor musunuz, daimi duanız var mı  hiç olmazsa, imanın en zayıf hali olan zulme, zalime, çarpıklığa, alçaklığa, haksızlığa, şeytanlığa, iblis döllerine buğz ediyor musunuz bari!

Ata ata diye atalarınızın yanına gideceksiniz! Ama onlar pişman, siz pişman!..

Hayat mı bu!? Neyi alkışlıyorsunuz!? Ölülere tapıyorsunuz diriler olarak! Güya diriler olarak! Hepiniz ölüsünüz halbuki!

Siz ölü olmasaydınız biz bu kadar nesil ölmezdik! Bizim nesillerimiz ölmezdi!

Bir kere şu örümcek kafalarınızdan kurtulup Allah’ın mülküne çıkınız; hele bir ışığa çıkınız, nardan nura çıkınız hele bir! Tabutlardan ve mezarlardan çıkınız hele bir!

Allah’ın size verdiği hayatın hakkını veriniz hele bir; diriliğin hakkını verin hele bir! Hele bir şu diriliğinizin ayırdına varın ey ölü ruhlar ve bedenler!

Siz uyanın hele bir! Bakalım Allah Taala nasıl tecelli edecek!? Ölülerin, müşriklerin, zalimlerin, münafıkların, hakkın ve hakikatin üzerini örtmek için kendini paralayan kafirlerin üzerine Allah Taala rahmet ve nusret indirecek değildir!

Uyan babam uyan! İblisler kucağında oynatıyor sizi! Şeytan aleyhi lane nefislerinizden yakalamış sizi; uyanamıyorsunuz!

Peki şeytan aleyhi laneye bu takati ve imkanı veren kimdir? Allah Taala zalim mi ki bizi şeytana bıraksın!

Hayır ve haşa! Allah Taala diyor ki mealen ayetlerinde: “Kim ısrarla haktan yüz çevirirse biz onlara şeytanları musallat ederiz!” Yani biz şeytana kapıları açınca Allah’ımız da der ki tabiri caizse; ‘Al sana şeytan! Al sana belan! Al sana çok istediğin belanı veriyorum! Al sana cehenneme giden yol!” Der. Ondan sonra sende ne akıl olur, ne hayat olur; korkunç bir karanlık içinde yaşadığını zannedersin!

 1. Vallahi bir taasup ve yobazlıktan bağırmıyorum böyle! Vallahi ne dediğimi bilerek Kur’an okuyunuz diyorum ısrarla.
 1. Ateistsen de oku! Reddeceksin Kitabı ama yine oku! Kavga et Kur’an ile ama okumaya devam et! Lütfen hayatını kurtar; lütfen!
 1. Vallahi ne kadar necis, beyinsiz, alçak, münafık olduğumuzun farkında bile değiliz! Melek sanıyoruz kendimizi ama şeytanız!
 1. Uyan kurban olduğum! Çık şu zindandan! Sars kendini! Silkele! Zaten hep sarsmak ve silkelemek zorunda olacaksın kendini, uyanınca!
 1. Çünkü uyanınca anlayacaksın “öz nefsine ne kadar zulmettiğini”, kendini ne hallere düşürdüğünü, ne kadar battığını!..
 1. “Öz nefsine zulmedenler” diyor Allah Taala bize! Salt öz nefsine değil, dokunduğu, bulaştığı herkese, ehline bile zulmeder zalim!
 1. Pislik mesabesinde olan bizler kendimizi evliya zannediyoruz! Andolsun pislik mesanesindeyiz!

Çünkü şirk ve yığınla günah bizi birer pislik yapmıştır! Hep beraber temizlenmeye İnşAllah; zahiren ve batınen her anlamda selamete çıkmaya hep birlikte inşAllah..

Ve zulmu, ve zalimi durdurmaya inşAllah her mecrada ve zeminde. İnanmak, tek başınıza da olsanız inanmaktır. Şeytanın ümitsizliğine prim vermemektir. Tıpkı Peygamberlerin imanı gibi bir iman; İman işte o imandır. Yoksa saniyenin onda birinde teslim olursun şeytanın verdiği ümitsizliğe! İnanmak ve bir ömür mücadele vermek yılmadan!

Allah’ım bize iman ver; en sevdiğinden bir iman bahşet cümlemize! Bizi bir an dahi bize bırakma! Amin.

Sürçü lisanımız affola…

Hakikat Okulu

17.03.2019

(Visited 131 times, 1 visits today)

About The Author

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com