BEN HİÇ YAŞAMADIM YOKSA SİZ YAŞADINIZ MI!?

BEN HİÇ YAŞAMADIM YOKSA SİZ YAŞADINIZ MI!?
Ben hiç yaşamadım! Doğduğum günden beri bu kara cahiliyenin içinde yaşama savaşı verdim sadece! Hayatta kalma, olup biteni anlamaya çalışmak, ayırdına varmak, hâk ve hakikati batıldan; insanı şeytandan tefrik etme mücadelesi verdim yalnızca!

Ben hiç yaşamadım! Anam da yaşamadı, evlâdım yaşayacak mı o da muğlak! Biz hiç yaşamadık velhasıl; sadece savaştık hem kendimize yüklenen cahiliye ve hastalıklarla, hem o hastalıkları bize zorla şırınga edenlerle, hem yığınla hasta ve kara cahil ile ve hem de sistem ile,  şeytan ile savaştayız oldum olası! Bu ülkede gün görmedik hakkıyla!

Pislikten arınma mücadelesi veriyoruz pisliğin içinde! Ama gitgide battık ve batıyoruz bu esfeli safiliyn insanlık içinde! Batıyoruz işte oldum olası! Hep yalan-dolan; hep haksızlık ve hukuksuzluk, hep zulüm, hep cahiliye, gırıla ahlaksızlık, gırıla alçaklık, hep heva, hep pislik ve rezillik!..

Hak ve hakikate, insanlığa, insanlık onuruna yaraşır bir hayat ve medeniyete geçit yok! Bir bela ve fitne kazanı ülkemiz oldum olası! Bir türlü hakkıyla devlet, hakkaniyetli devlet olamadık! Bir o ideoloji ve parti taassubu, bir bu ideoloji ve parti taassubu!.. İnsan hiç hükmünde ve gerçekten değersiz! Kendi kendimizin belası olmuşuz ve bu belalı tabuttan aydınlığa çıkamıyoruz bir türlü! Madden ve manen birbirimizi öldürmekten başka bir şey yapmıyoruz!

Kureyş bitmek bilmedi bu topraklarda; aksine palazlandıkça palazlandı! Namussuz namusluyu kuşatmada hep, ahlaksız ahlaklıyı, cahil alimi, şeytan mümini kuşatmada hep! Nesil ifsad içinde ifsatta! Üstelik büyük adamlardan, beylerden, mitlerden, büyük putlardan, kurtarıcılardan, Karun ve Firavunlardan geçilmiyor memleket ve yeryüzü! Bu kadar makam, kurum ve yükümlü insandan sanki hiç eser yok! Sanki hiç sorumlu, milli ve yerli kimse yok milletin başında ve olup bitenlerden sorumlu!..

Uyuyan uyuyana! Zombilerin arasında diri kalmak başlı başına bir savaştır! Bize yaşamak değil şahitlik yazılmış; hakikatin pervanesi olmak, kelebek olmak yazılmış bize bunca zulmet ve ateşin içinde! Hak ve hakikati göstermeye çalışan kelebekler misali olduk! Hükmümüz kelebeğin hükmü ama Allah var!..

Olmaya çalıştıkça öldük! Diriltmeye çalıştıkça biz, öldürdüler! Anlamıyorsun değil mi ne dediğimi! Edebiyat sanıyorsun bunca kelamı! Muhtemelen yaşadığını sanıyorsun ölü ölü, mel’un mel’un ve kapkara bir cahiliye içinde!

Biz hiç yaşamadık velhasıl bu ülkede, şu hayatta, şu cahiliye bataklığında, şu iblisler imparatorluğunda! Yoksa siz yaşadınız mı!? Emin misiniz!?

Tek nimet ve devletimiz var şu cihanda yaşamak adına; o da iman! O imanı bulana kadar milyar kez öldük lakin! O iman ile takatimiz kadar tağuta attığımız tokattır değerimiz; batıla batıl demek ve çığırmaktır Hak ve hakikati bu kıyamet devrinde!

Yaşamak bir gram hakikattir yaşamaksa; bir gram Hâk rızasıdır kazanabilirsek! Müşrik, kâfir, münafık, fasık ve sair esfel evsaftan temizlenmektir yaşamak! Yaşamak mücadeledir son nefese dek! Mücadeledir hayat cahiliye ile, tağut ile, yalan ile, batıl ile, heva ile, esfel ile, dünyaperest ile, firavun ile, mel’un ile, pislik ile…

Haydin uyanmaya ve hakkıyla mücadeleye inşAllah!.. Haydin dirilişe ve kurtuluşa evvel Allah!..

Bayram Karaman
6.5.2018 / İstanbul

Telif hakları Bayram Karaman ve Hakikat Okuluna aittir. Ticari yayın mecralarında izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz ve yayımlanamaz.

(Visited 94 times, 1 visits today)

About The Author

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com