DİRİLER ve ÖLÜLER

ARŞİV: İLK YAYINLAMA TARİHİ: 19.01.2018

Yaşarken ne kadar ölünür bilir misin? Ne kadar ölünebilir ki!? Bildiğin ölmek; bildiğin ve bilmediğin nice ölümle ölmek, ölmekle ölmek!..

Beyin ölümü gibi, bedenin ölümü gibi, bütün zerrelerinin ölmesi gibi sonsuz kere; ruhun ve bedenin kabzolunması!.. Aklın bile alındığı haller!..

Binlerce korku-kaygı, vesvese ve hastalığın yazıla-kazıla-karıla canda işlenip sonra çıkarılıp atılması!.. Sonra yenilerinin işlenmesi tekrar ve tekrar!.. Hesapsız operasyon ve ameliyat tabiri caizse!.. Hesapsız tokat!.. Öl babam öl!.. Öl ve diril! Ölüp ölüp dirilmek sonsuzca!..

Her tokatta ve her ölümde nereye gidiyorsun bakalım!? Ne tarafa kaçıyorsun!? Aklın başına gelecek mi yoksa hep firarda mı kalacaksın!? Hak ve hakikati inkar edip kendini mi kandıracaksın bakalım, ne yapacaksın!?.. 

Ne kadar ölebilir insan diyorsun değil mi? Yaşarken ne kadar ölebilir ki insan!? Hiç yaşarken ölünür mü!?.. Hak ve hakikati bilene ve belleyene kadar ölür insan! Ölür, ölür ve ölür!..

Sonsuz kere ölüp dirilebilir insan yaşarken! “Ölmeden önce ölebilmek için sonsuz kere öldürülür ve diriltilir insan!” Ölmeyi öğrenir! Öle öle dirilir; öldükçe hayat bulur insan! Yaradan’ın işi derin; muradı hele Allah Taala’nın!.. Anladıkça ölürsün!..

Hiç öldün mü sen? Ölmedin mi hiç!? Ölünce öleceksin o zaman!? Ölünce ölenlere eyvah!! Ölünce ölenler ahrete ölü doğacaklar; sonsuz bir zamanda sonsuz ölü olmak!..

Korkuyor insan değil mi!? Ya dünyada yeterince ölmediysem diye korkuyor insan!! Onca ölüm kefaretlere bile yetmezse ne olacak halimiz!? Ya yanmadan, pişmeden, olmadan ölürse insan!?.. Eyvah eyvah!..

Yani! Ya çiğ kalırsa insan; ölü kalırsa! Ahrete ölü doğarsak ne olacak halimiz! Ölümden çok şikayet varsa, hastalık varsa kalpte ve canda, zulmet varsa, küfür varsa, şeytan aleyhi lane hiç fark ettirmeden saklanmışsa içinde ne yapacaksın!? Ne yapacağız!?

Ölmek ne ki o zaman!? Ölümlere can kurban!.. Bir ölüme milyarlarca can verir o zaman insan! Ya ölmemişse; temizlenmemişse ölmeden önce insan!?.. Ki nerede o yiğitlik bizde, nerede o devlet; öyle bedavadan verilir mi bizim gibi zalimlere öylesi makam ve ganimet!?..

Dünyada milyar kez ölsen de ses etme! Şükret! Asla şikayet etme! Her ölüm bir nimettir! Burada sonsuz kere öl de ahrete ölü doğma!.. Burada ölmeyenler bir kere ve sonsuz ölecekler!! “Ölmeden evvel ölmek kurtuluştur; ölmemek ise ölüm!”..

Dünyada yaşarken ölenlere selam olsun! Ne kadar ölmüşlerse o kadar selam!..

Yaşarken ölmek ne kadar uzun ama biliyor musun!? Ne kadar çok ve ne kadar sonsuz ölüm!..

Ama ölmek gerek sonsuz kere ve sabırla; dünyada hiç ölmeden ölmek gerçekten ölmektir!

Yaşarken ölmeli insan! Ne kadar ölürse o kadar dirilir insan! Yeryüzünün dirileri işte o ölmüşlerdir. Gerisi ölü!..

Yeryüzünün ve ahretin ölüleri ise hiç ölmemiş olan ham ve çiğ kimselerdir! Zalimler, cahiller, katiller, kafirler de işte o hiç ölmemiş nefsi emarelerdir!

“Ölmeden önce ölünüz” buyruran Mumammed’ül Emin’e Salatu Selamlar olsun..
Hakkıyla bilmesek de seni ya RasulAllah; seni tanımak umut, seni tanımak hayat, seni tanımak hakikatin can damarı; senden mahrum kalmak ise zifiri zindan… S.A.V

Hakikatle yüzleşecek, hayatı hakikate bırakacak; kendimiz hakikatte yok olup ‘arada zulmet olmak’tan çıkacağız ki hayat ve hakikat cem olsun ve bizler de hakikatle can ve şeref bulalım!  Yanacağız, öleceğiz ki çiğ kalmayalım; ayıplarımız yansın ve yok olsun Biiznillah!

Sürçü lisanımız affola..

(Visited 4 times, 1 visits today)

About The Author

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com