HAKTAN GAYRISINA TAPMA! MÜŞRİK OLMA!

Dünyaya tapma çünkü o içindekilerle birlikte cehenneme atılacaktır nihayet! (Güneş yutacak malum sonunda dünyayı!) Dünya Hakkın ve hakikatin tarlası ve imtihanın mücadele yurdu olarak değerlidir yalnızca. Aldanma gerisine!

Atalarına tapma! Salihler, şehitler, müttakiler, enbiya hariç şimdi onlar dünyaya dönebilmeyi istiyor Allahtan, aldandıkları ve yanlış yaşantılarından dolayı gazap içindedirler Allahu alem.

“Öldükten sonra pişman olmayacak tek bir insan bile yoktur!” Der Hz. Muhammed A.S. Mutlaka hayıflanacak ve pişmanlıkları olacaktır insanın! Daha iyi olabilir ve daha iyisini yapabilirdim diyecek iyi olanlar bile. Yani en büyük dert ve en büyük dava aslında belli ama biz koyvermişiz, batmışız, bitmişiz!

Lakin “Ümitsizlik küfürdür” ve şeytana bayram ettirmemek için elimizden geleni yapmalı ve gerçekten “iyi” ve “iyilerden” olmayı başarmak zorundayız!

Şeyhine tapma! Şeyhlerin bir kısmı apaçık ŞEYH-TANDIR ne yazık ki! Mürşidlik makamı hiç şaka kaldırır mı; hiç hafife alınır mı? İnsanı ifsad edenler şeytan ile, deccal ile müsavidirler! İnsan bu ya HU! İnsan hayatıdır bu; kamil olmayan insana hiç teslim edilir mi insan hayatı!? İnsan insana en mühim emanettir!

Lakin gerek ülkemizde ve gerekse İslam dünyasının pek çok yerinde Şeyh-tan olan şeyhler vardır ve onlar maalesef nice insanı ve nesli ifsad etmişlerdir. Biz de o ifsad edilen nesillerdeniz ne (BÜYÜK BİR) acıdır ki!

Onlar kendine taptırırlar! Nihayet imanları çalınmış, ocakları sönmüş insanlar ve kitleler bırakırlar geride! Onlar Allah’a götüreceğiz diye aldatıp cehenneme götürürler insanları! Onlar helak edicilerdir! Sonları da helak olmaktır helak ettikleri için! Âmâya sırt dönen Rasulullah A.S.  azar işitmiştir Allahtan ama şeyhi azarlayacak vahiy de yok!  Kulun değerini bilmeyen kimse kulun Rabbini de tanımıyor demektir!

Velhasıl, sakın mürşide ve şeyhe tapma! Ki ebedi bedbaht olmayasın; ocağın sönmesin! İlim ve edep öğreneceksen öğren ama tapma; emin ve mükemmil olmayan kimseye asla teslim olma!

Allah’a yönel daima! Herkes seni terk edecek nihayet! Bir tek Allah daim seninle! O zaman hiçbir fani, yalan ve batıla tapma! Allah için seveceğin ve Allah için seni sevecek kimseyi bulursan onu da Allahtan bir ganimet bil ve sakın zayi etme!

Devlete tapma çünkü devletler de fanidir ve bir devlet ancak hak ve hakikati ayakta tutuyorsa devlettir; insanı ve fıtrafı merkeze koymuşsa devlettir! Devlet bozuk ise o devlet ancak şerdir, şirrettir, zulmettir; Hakkın da, halkın da düşmanıdır. Devlet dediğin de cinayet işler, haksızlık eder, zulüm eder, adaletsizlik yapar, birilerinin tekelinde olur ve birilerinin devleti olur! Böyle bir devlet kutsanır mı!?

Devleti kutsama, kutlu ve gerçek bir devlet olmaklığı kutsa! Haşa devlet Allahtan aziz ve üstün mü? Değil elbette. O zaman sen hakikat devletini iste ve o devleti kutsa. Bu senin boynuna farzdır zaten. Lakin sen daha hakikati bilmiyorsun, hakkı bilmiyorsun, halkı bilmiyorsun muhtemelen! Önce bu kutsalları öğren! Yaradan neyi kutsamışsa odur kutsal! Yoksa herkes yığınla batıl kutsal uydurmuş ve uyduruyor!

Devlet kutsal olmaz ama kutsal devlet olur; sen kutlu bir devletin kavgasını ver şayet akıl sahibiysen, yiğitsen, muhakkiksen, insansan!

Lidere tapma! Sen aciz, lider aciz! Ne liderin kibrine aldan, ne kendi kibrine aldan! Madem akıllı ve bilgesin direkt hayır ile, hayırlı olan ile, dosdoğru olmak ile hemhal ol ve amel et! Direkt hayırlı ve doğru olanı inşa ve ihya etmeye bak! Ama sende öyle bir aşk ve vecd de yok ne yazık ki! Benim gibi mezara kadar cahil ve şaşkın bir nefsi gezdirmektesin sanki!

Velhasıl olmaya bak, oldurmaya bak, Mevlaya bak ve Ondan bir an olsun gafil olma! Yüzünü güldüren ve güldürecek olan yegane zat seni yaratandır; Yaradan’ın sana verdiği nimetlere tapma, nimeti veren O Kadiri Mutlaka teşekkür eyle ve tap.

Bırak partiyi, lideri, atanı, ceddini, devletini, ırkını, kulübünü, malını-makamını vs; görmüyor musun hiçbirinin seni kurtaramayacağını! Hatta bunlar kendini kurtaramayan birer puta benzemiyorlar mı Allah aşkına!? Hatta bunlar kendi kendini ifsad eden şeyler değil mi!? Yüzyıllar öncesinin cahiliyesinden daha büyük bir cehalet ve zulüm içinde değil mi çağın kurumlar ve insanları!? Kör müsün!?

Hak ve hakikat ile dertlenmeyen kimseye muvaffakiyet yoktur! Haktan sapanın sonu cehennemdir ata da olsa, evlat da olsa, devlet de olsa, lider de olsa, asker de olsa, ben de olsam, sen de olsan! İlla hakka ve hakikate uyacağız; illa!.. İlla Allah, illa Hak, illa hakikat, illa eşrefi mahlukat, illa hazreti insan!…

Allahım bize merhamet eylesin, kolay eylesin, bizi bize bırakmasın! Bize nimetlerine, rahmetine, hidayetine, muhabbetine, yakinine, cennetine layık olmayı nasip etsin! Bize gerçek imanı nasip etsin! Yunus’un dediği gibi; bize: Ballar balını ihsan eylesin! Ne olur eylesin!..

Vallahi darmadağın olmuşuz şu ahir zamanda ve ancak birbirimize omuz vererek, hayırda yarışarak, Allah’ın rızasını ve sevgisini kazanmaya çalışarak, etimizi dişimize takarak son nefese dek mücadele vererek belki rahmeti Rahmanı celbedebiliriz. Allahım nasip eylesin hidayet ve rahmetini; merhametini, affını, cennetini ve cemalini! Biz sahipsizlere sahip olsun ve bizi kurtarsın hidayet ve keremiyle!.. Cürümlerimizi af eylesin; seyyiatlarımızı hasenata tebdil eylesin! Amin ya Muin… Yoksa bitmişiz!..

Sürçü-lisanımız affola!.. Hızlı akan bir hayatın içinde Allah Taala rızasını umarak hatası ve kusuruyla yazıp yayınlıyor ve tashih etme fırsatı bulamıyorum genellikle! Bu yüzden eksiği ve kusuru affola bütün yazılarımızın!..

Vesselam..

Bayram Karaman

18.2.2019

Telif hakları Bayram Karaman ve Hakikat Okuluna aittir. Ticari yayın mecralarında izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz ve yayımlanamaz.

(Visited 79 times, 1 visits today)

About The Author

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com