İNS U CİN ve ŞEYTANLARIN TASALLUTU!

İNS U CİN ve ŞEYTANLARIN TASALLUTU!
Selamu Aleyküm canlar!..
Perdeleri yırtacak veya yırtmaya yardımcı olacak bir sır verelim İnşAllah.
Kiminiz delirdi diyecek, kiminiz şizofren diyecek belki ama hakikati söylemekten alıkoymamalı başkalarının zulmü, zannı ve ön-yargıları insanı!
Kendimi bildim bileli kıyameti seyrediyor ve anlamaya çalışıyorum! Bu seyri acizane ve ümmi olarak hep gördüm, yaşadım ve hasbelkader karaladım özetle.
Ancak aşamadığım öyle eşikler vardı ki işin içinden çıkamadım hakkıyla hiçbir zaman! Ve elbette yükün altında yığılıp kaldım çok zaman! Hala çıkabilmiş değilim ancak Allah Taala’nın izni, lutfu ile hem mücahedemiz artacak, hem de uyanacağız adım adım inşAllah! Hatta uyanıyoruz!

Asırlardır ağır ve kesin bir cahiliyenin içindeyiz!
Kendimi de, insanları da, zahir ve batını da gözlemledim Bimarifetillah daima ama işin içinden çıkamadım! Çünkü daha marifeti bilmiyordum; kendimi bilmiyordum! Allah Taala’nın verdiği nimeti ve mesajı anlayamayınca laýlyıkıyla, gerisi de gelemiyor; aralanmıyor hakikat perdesi! Üstelik sabit kadem olmak gerekiyor Hakkın kapısında!
Hem yerelde ve hem de küreselde bütün gözlemlerimde ‘insanın insan olmadığı’nı görüyordum! İnsan yoktu veya insan değildi gördüklerimizin ekserisi!
Akıl yoktu mesela bunlarda! Akıl yok, izan yok, insan yok, vicdan yok, hakikat yok, hâk yok!! İnsan değilllerdi işte bildiğin; bildiğimiz türden insanoğlu değildiler! Hepsinin üzeri örtülü kalın perdeler ile; nefsler, hevalar ve elbette diğer mahlukat ve tasallutlar ile! Biz ısrarla ‘bunlarda insan arıyorduk!’ Ama insan yoktu! Evet aradığımız şey yoktu kendilerinde ama net teşhis koyamıyorduk!
Çünkü sıradan insanlarız ve kafa patlatsak da bizdeki duvarlar yıkılmayınca, perde kalkmayınca görmek muhal!.. Sorunu görüyordum ama teşhisi koyamıyordum! Daha doğrusu bir sorun olduğunu görüyordum ama derinini görmüyordum! Perde vardı bende de veya bizde de!..
Çünkü batıni ilim yoktu veya ilim sandığımız şey gerçekten yoktan başka bir şey değildi! Kendimizi Müslüman biliyorduk ama kâmil Müslüman değildik! Görüyorsak anlamıyorduk, anlıyorsak bile azıcık, göremiyor ve çözemiyorduk meseleyi! Donanım yeterli değil, ilim derin değil veya olan donanım da işletil-e-miyor bu cihetle!
Elbette yine sisteme hizmet ettiriliyor insan böylesi durumlarda! İçinden ve de veya dışından musallat müsaade etmiyor uyanmana ve anlamana! Veya cehalet, bilmezlik, yeterince bilmezlik başa bela!..
Her anlamda cehd etmiş olman lazım illa ama hiçbir cehd yok hayatında! Ve ibadet etmen lazım; aklı ve izanı tam kapasite işletmen lazım! Velhasıl her anlamda Allah’ın ipine tutunmak ve bırakmamak lazım!.. Ki anlayabilsin insan, korunabilsin, ayakta kalabilsin; ailesini, insanları uyarabilsin hakkıyla!..
Küresel ve yerel tahakküm ve tahkimlere bakınca insanların insan olmaktan öte uzaylı, laboratuvar ürünü, yaratık gibi birşey olduğunu görüyor ve söylüyorduk ama meğer yeterince görmüyormuşuz! Tıpkı şu anda yine bütünü tastamam göremediğimiz gibi!
Canlar! Özet geçeceğim şimdilik ve sonrasında yazmaya çalışacağım İnşAllah. Velhasıl ins u cin ve şeytanat kasıtlı ve kasıtsız olarak birbirine karışmış-karılmış ve iç içe geçmiş haldedir!
İnsanoğlu istila ve musallat altındadır; insan niye insan değil ve niye aklı alınmıştır meselesi ortaya çıkmaya başlamıştır! İns diye gördüğün ins değil gayri! Öyle ki Allah’ın nuru ve melekeleri yerine insanoğluna musallat olup kurulmuş ve onu ele geçirmiş tasallutlar ve kuvveler!
Nefsindeki şeytanın farkında olmayan onunla nasıl mücadele edecek de Müslümanlaştıracak!? Tam tersine Müslümanını da şeytan ediyor insan ve o dönüştüğü şeyi Müslümanlık veya muhakkiklik sanıyor üstelik!
Velhasıl gaflet ve cahiliye gayya kuyularından daha derin! Kuyudaki insan ne kuyunun ne de kuyuda olduğunun farkında değil! Musallat olan musallat olunanı yutmuş!! Veya bilinçlidir olup bitmekte olan her şey; şeytan bile bile şeytan!..

En azından şu küresel sistemi kuranlar bilinçli olarak kullanmaktadırlar bu kuvveleri, bu bağlamda teknoloji ve silahları belki! Belki iyimser bir yaklaşımdır; boşuna İblisler İmparatorluğu demiyoruz! Şeytan şeytan olduğunu bilir velhasıl!..
Allahu âlem artık savaşlar bu boyutlardadır ve dilediklerini musallat yolu ile kontrol altına alıyor ve yönetiyorlar! Yönetenleri yönetiyorlar, kitleleri yönetiyorlar, frekans yolu ile, impalslar ile, türlü yayınlar, sosyal medya, siyaset ve siyasetçi, gıda, ilaç ve sair bilemediğimiz pek çok yolla insanlığı güdüyorlar; illüze ediyor ve aklını alıyorlar!
En önemlisi İslamsızlık ile insanları güdüyorlar! İslamı; Allahın inzal ve izhar ettiği hakikati, ilmi, irfanı ve ahlakı elimizden aldıkları için ins u cin; şeytanat ve insanat birbirine karışmış! Neredeyse birbirimizden ürüyor, doğuyor ve çoğalıyoruz! Siz neredeyse temennisini beyandan sakınmamıza veriniz!
Kan mecraları, üremeler, uzuvlar, zihinler, familyalar birbirine girmiş Allah’u alem! Çünkü Peygamberin getirdiği Kitap ve hakikat elimizden alınmış ve biz tasallutlara ve başıbozukluğa terkedilmişiz!
Gerisini siz getirin canlar! Muhtemelen aklınız perdelidir ve görecek veya anlayacak durumda değilsinizdir! Çünkü zahir ve batına dair ilminiz yoktur! Ve bu sizin de suçunuz değil benim de suçum değil çünkü cahil olmaya programlamışlar bizi!
Velhasıl hayatımızda ağır cedel olan yerlere-durumlara-ilişkilere-hallere bakınız! Hassaten kendinize bakınız! Gözünüze, görünüze, aklınıza, eğilim, zaaf ve aşırı her nevi şehvetler üzüntüler ve acı çekmeler dâhil, cinnet halleri, ağır duygulanımlar, anormal ve sapkın davranışlarınıza bir bakınız bakalım ne durumda etrafınız ve bizzat kendiniz!? Her tarafa bakınız! Zamana, mekana ve mekanlara bakınız bakabilirseniz! Bakıp da görebilirseniz! İkra lazım okuyabilmek için, görebilmek için: “İkra Biismillah, Biiznillah…”
Hülasa! Mahlûkat birbirine girmiş ve girdirilmiş durumda! Hiçbir şey normal değil! Ve uzun zamandır bu böyle ve git gide bu durum izhar olunmaktadır! Sonunda bu büyü ve zulmet tümden yıkılacak İnşAllah! Bu yüzden cedel var ki ayrışsın diye musallat ile musallat olunan! Veya musallat olunan musallat olana bende olsun ve onu tercih etsin de ayrışsın saflar!
Allah Taala ayrıştırmak için imtihanı ağırlaştırdı; fitne çoğaldı ve çoğalacak daha Allahu âlem ki Hâk ve batıl ayrışssın!
Şimdilik kısaca böyle bırakalım! Devir ümmilik devri; cedel had safhaya çıkabilir! Biliniz ki o cedelden çıkmanın yolu zahirde ve batında musallat olanlardan kurtulmaktır evvela!
Okuyalım, abid olalım, uyanalım, masivayı terk edelim, cem olalım, yar, yaren ve veli olalım birbirimize zindandan çıkmak için; iflah edelim ifsad etmeyelim inşAllah. Perde kalkınca bir kısım insanın insan olmadığı anlaşılmaktadır!
Sürçü lisanımız; kusurlarımız affola..
Vesselâm…
Bayram Karaman
9.6.2018

Not: Muhtemelen bu konularda yazılmış nice eser vardır. Ancak kendi kütüphanelerimizden bile habersiz ve mahrum insanlar olarak gerçekten karanlığı yırtıp çıkacak koşul ve imkan bulamıyoruz! Bizi zindana veya açık ceza evine hapsetmişler adeta!

Telif hakları Bayram Karaman ve Hakikat Okuluna aittir. Ticari yayın mecralarında izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz ve yayımlanamaz.

(Visited 106 times, 1 visits today)

About The Author

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com