ŞEYTAN ve BEN; ŞEYTAN ve HEPİMİZ!

Şeytan beni en çok merhametimden, iyi niyetimden ve saflığımdan yakaladı! En yakınımdakiler, en sevdiklerim üzerinden bana musallat oldu ve darbe vurdu!

Ve elbette cahiliye şeytanın en çok sevdiği şeydir; mahsüldür şeytana cahiliye! Cahiliye şeytanın insanla veya insanda ekip biçtiği en verimli mahsulüdür!

Zavallı insanoğlu! İnsan ile avlanan; insanı şeytanı olan insanoğlu! İnsan ile sırtı yere getirilen, insan ile katledilen insanoğlu!! Şeytanın oyuncağı insanoğlu!!.. Hâttâ şeytanlaşan yahut bizzat şeytan insanoğlu!..

Allah’ın kulu olamadık gitti! İnsan insana yar olamadık gitti! İnsan insana şeytan olduk inatla ve ısrarla! Ve insan insana cehennem olduk! Tam da şeytanın istediği mahlukat olduk! İnsanlığını yitiren, aklını yitiren mahluk olur!

İnsan insanın katilidir yine! Hâkkın ve hakikatin katilidir zavallı insan! Hep şeytana çalışan insan!..

Bir bilemedik şeytanı kahreden şeyin insanların kenetlenmesinde olduğunu; ‘birbirinizi sevmeden iman etmiş olmazsınız’ uyarısını anlayamadık, bilemedik gitti! Gavur nedir ki bizim yanımızda bu bağlamda; zırnık kadar sevgi ve merhamet vermedik birbirimize gitti! Hep şeytanı sevindirdiğimizi anlayamadık bile! Şeytan olduğumuzu görmedik bile! Hep ama hep şeytana hizmet ettik ve ettirildik! Derken şeytanlar evliya oldu adeta! Diledikleri gibi zulmettiler mübah ve helalmişcesine!.. Meydan şeytanlara kaldı; esfellere kaldı gitti!..

Böl, parçala, yönet (iğva, iğfal ve ifsad) ve yut (yok et)! İşte zahirdeki hüsranımız ve işte batındaki hüsranımız hep aynı! Dert aynı, yara aynı, felaket aynı! Hep bozduk ve yıktık; hiç inşa, ıslah ve iflah etmedik! Dünya sevgisi kötülüklerin anasıdır dedi Muhammed A.S. ama biz kötülüklerin anasının kulu ve kölesi olduk! Dünya bizi yedi, tağut bizi yendi; şeytanın askeri ve belki kulu olduk korkarım ki!

Tevhidi anlamadık, cem olmayı anlamadık; birlik dirlik nedir anlamadık, İslâmı anlamadık! O birlik ve dirliğe; tevhide Allah Taala ne hazineler koydu bizim için bilemedik! Birbirimizi sevmedikçe iman dâhi edemeyeceğinizi-edilemediğini anlamadık! Selâm ve esenliğe, hâk ve hakikate hizmet ve gayret etmeyi bilemedik!

Bakınız ne hallere düştük fitneden, fesattaan, hasetten, zulümden, cahillikten! Helâk olduk resmen! Kıyameti koparttık batında ama nafile! Canlar ve ruhlar zulüm ve zulmet elinden bozuldu, ifsad oldu gitti! Hepimiz mahvolduk!

Herkes bi akıl nurunu tartsın bakalım, herkes bi izanını, vicdanını, insanlığını, dününü bir tartsın bakalım tartabiliyor mu!? Aklımızın gittiğini görmüyoruz en başta! Nurumuz söndü zulüm ve zulmet elinden!.. Zalim de insan, mazlum ve kurban da insan!.. Katil de insan, maktül de insan!.. Şeytan da insan, insan da insan!.. Kimse bozulduğunu ve bozduğunu kabul etmiyor ama ısrarla! Bütün şeytanlar melek!.. Şeytan da kendini haklı ve hak dava güdüyor sanıyor değil mi!? Âdem’i beğenmiyor! Veya bile bile şekavet işliyor ve saçıyor mel’un şaki!

‘Kahrolasıca’ insan diyor ya Allah Taala ayette; işte o kahrolasıca insan birbirimizi kahredip şeytana bayram ettiren, birbirimize zulmeden, birbirimizi ifsad eden, birbirimizin şeytanı olan biz esfeli safiliyn veya nefsi emmare insanlarız! ‘Kahrolasıca insan’ denilmeyi hâk eden vakalarız! İmdat ya Rab!…

Anlamadık! Anlatamadık! Tıpkı şeytan gibi; herkes bildiğini okudu! Kimse kimseyi duymadı, sevmedi, görmedi, işitmedi gerçekte! Hep zulmettik birbirimize! Bilmedik ki şeytan bizi her yerden yakalamış ve birbirimize karşı kullanıyor bizi askeri olarak!

Duyan var mı bu garibi!? Anlayan var mı!? Sevgisizlikten çorak topraklara döndük! Zulümden kanser oluyoruz çatır çatır hepimiz!

Biz Allah’ı bilene, anlayana kadar; şeytanı tanıyana ve onun şeytaniyetini kendimizde ve gayrımızda tefrik ve tasdik edene kadar şeytan kökümüzü kuruttu! İnanmazsınız değil mi siz şeytana!? Envay çeşit şeytanlar bizde değil değil mi!? Şeytan bizde değil değil mi sevgili insanlar!?

Allah Taala kurtarsın bizleri vesileler yaratarak; bizi cehalet ve zulümlerden kurtararak kurtarsın dileriz!.. İşte aza aza bir musibet mevsimine getirdik kendimizi ki belâmızı bulalım ve belalarla uyanalım bari Allah’u alem!

Herkes: ‘Ben şeytan değilim; şeytan sensin!’ dediği için Allah Taala şeytan-lar-ı iyice izhar etmeye başladı hem canlarda maraz olarak, hem ifşa ve zahir eyleyerek mağdurları ile birlikte! İnsan boşuna ben şeytan değilim, şeytan sensin demesin çünkü herkesteki büyük şeytanlıklar ayan ve beyan olundu, olunuyor ve olunacak! Hâttâ olunmaktadır çoktan da anlayan ve gören yok! Uzun zamandır ayyuka çıkmakta, çıkmış bulunmaktadır insanoğlunun şeytanlığı ve ondaki tasallutlar! Gitgide herkese malum olmakta çünkü tavan yaptı melanet ve şeytanlık nefislerde!

Bunca bozulma, bunca bilinen ve bilinmeyen suç, bunca azgınlık, bunca günahı ve şeytanlığı setr etme, Hakkı setrettikleri gibi, bunca sömürü, bunca günah, bunca soygun, yağma, sınıfçılık, bunca beyinsizlik, ahlaksızlık, bunca cehennem vs neyin nesidir hanımlar beyler!? Setredilemiyor artık pislik, çürüme, zulüm, melanet ve şeytanlık! Lâkin hâlâ körler, beyinsizler, ahmaklar ve zulmün karşısında susanlar, hak ve hakikatin ve de insanın ifsadına yardım edenler çoğunluktadır!

Gerçekleri görmekten bile o kadar uzak ki insanoğlu! Şimdi şeytanlaşmaya karşı savaş vermek zamanı, şeytanlara karşı uyanma, sakınma ve mücadele zamanı! Şeytanımızı Müslüman etmeye mecburuz! Eğer şeytanımızı Müslüman etmezsek şeytan yahut ehli olarak çıkacağız şu dünyadan ve o vech ile haşrolunacak ve cehenneme atılacağız!

Devran kıyamete akıyor zahirde ve batında! Ayaklarınız kaymasın diye birbirinize omuz verin, sevin ve sayın birbirinizi, Allah’a sığının, dua edin, namazı ikame edin, salih amel ve şuurlu iyiliğe sarılın, kurtuluş için vesileler arayın, kusurlarınızı düzeltin İnşAllah.. Sükunetle.. Daima sükunette kalınız! Bütün kötü ve hatta iyi sandığınız huylarınızı ıslah edip müspete tebdil eyleyin, sil baştan kendinizi inşa edin gerekirse!

Gıybet, haset, şekavet, enaniyet, kibir, zulüm, faiz, fuhuş, fahşalar, haramlar, günahlar vs ne varsa canla başla temizlenmeye bakınız! Şeytanın elinden ümitsizliğe düşmeyiniz; tam tersine onun sizi ittiği ümitsizlik ile savaşınız! “Seni Biiznillah yeneceğim ey mel’un; seni yeneceğim ve mümin olacağım İnşAllah!’ Deyiniz.

İlkeler edinin, şuurlanın, yiten aklınızı geri tahsil ediniz, güzel ahlaka can atınız, kalbinizi ve zihninizi masivadan temizleyiniz! Hep nitelikli iyi olmaya çalışınız, iyi ve iyimser olunuz mutlaka! Allah Taala iyi ve güzel olanı sever; Allah’ımıza candan sığınalım! Yediklerimize ve içtiklerimize dikkat edelim; yemekler ve mekanlar üzerinden de tasallut olunuyor bize, bilelim! Felak ve Nas surelerini mutlaka defaatle ve rutine bağlayarak okuyalım son nefese dek!

Kıyamet mevsiminde olduğumuz bir gerçek! Zulüm ve kasavet tavan yapmış; akıllarımız gitmiş, nefisler azmış! Şeytan insana karşı şedit bir cihada kalkışmış ve kasıp kavuruyor şeytaniyet insanlığı! İnsan şeytanları iyice azmış ve hak kisvesinde geziyor bugün bütün yeryüzünde iblisler!

O zaman biz de nefsimize ve şeytanımıza savaş açmalıyız Allah’a sığınarak; kötülükle Allah için ve Allah’ın koyduğu ölçü ile, kötülüğe karşı iyilikle savaşalım İnşAllah! Şeytanı, şeytanları, şeytaniyeti, insan şeytanlarını iyi tanıyalım ve sakınalım; onlara karşı metin olalım ve hakikatli bir mücadele verelim inşAllah.

Ne uyanan var ne de uyaran var bizleri dikkat ediniz! Ne Hâkka çağıran var ne hakikati bilkuvve ayaklandırma farkındalığı var kimsede!

Milletleri, kitleleri yönetenlere iyi bakınız! Onlarda iblisi yahut iblis oyuncağı olmaklığı en bariz şekilde göreceksiniz tâbi kalın perdeler ve duvarlarla çevrili değilseniz!! Bilmiyorum! Allah Taala’ya sığınıp yazıyoruz ve elbette Allah’ın lutfu ile yazıyoruz! Yoksa biz nerden bilelim Allah Taala göstermezse, öğretmezse, okutmaz ise!

Ben zavallı da bu zindandan çıkmaya çalışan ve yardıma muhtaç bir garibim! Allah Taala bana da, aileme de, sizlere de acısın! Şeytanın oyuncağı olmaktan kurtarıp bizi, kâmil kullarından eylesin hepimizi bu kainatın, bu hayatın zahiri ve batıni Sahibi, Sultanı, Kadiri Mutlakı olan Allah A.C.

Vesselâm…

Bayram Karaman

17.6.2018

Telif hakları Bayram Karaman ve Hakikat Okuluna aittir. Ticari yayın mecralarında izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz ve yayımlanamaz.

(Visited 127 times, 1 visits today)

About The Author

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com