ŞİRK ve TAASSUPTAN HELAK OLMAK!

ŞİRK ve TAASSUPTAN HELAK OLMAK!
Liderlere ve partilere tapınıp onları Kureyş’in Lat’ı, Menat’ı, Uzza’sı haline getiren ve onları başlarına ilâh yapanların hepsi A Partisinden Z Partisine kadar çürümenin parçasıdırlar!

Lider ve parti taassubu yerine Hâk ve hakikat bilinci ve şuurunu ikame etmeyenler; Hak ve hakikatten gayrısına ‘Hadi ordan!’ diyemeyenler-demeyenler tapındıkları liderleri ve partileri ile haşrolunacaklarını bilsinler! İnsan şu biricik hayatta neye hizmet ettiğine neden hiç bakmaz!?

Kim Allah Taala’yı tanımaz ise Allah Taala da onu tanımaz!. Hamdolsun ki böyledir. Kim hakikati tanımaz; tanımazdan ve bilmezden gelir de çiğnerse hakikatte mündemiç olan ruh da onu tanımaz ve çiğner bilesiniz!

Yarın mahşerde kimse bize demesin ki: ‘Ey Müslüman sen bizi uyarmadın, bize Hakkı-hakikati söylemedin!’

Ne biliyorsak Biiznillah söyledik. Duyan duydu duymayan duymadı! Kimi kulak tıkadı, kimi yüz çevirdi, kimi buğz etti, kimi düşmanlık etti bize! Ve ediyorlar!

Hidayetleri mümkünse hidayetlerini diliyoruz Allah Taala’dan, hidayetleri muhal ise müstehaklarını bulalar ve bulacaklar! Gönlümüzden çıkartsın Allah Taala razı olmadıklarını!

Burası ebedi hayatın laboratuvarıdır; kalite kontrol vartasıdır tabiri caizse burası! Buradan hangi değerle çıkarsa insan değeri odur. Hepsi budur!

Afedersiniz lavuk çıkan lavuk kalacaktır, dünyaperest dünyaperest, zalim zalim, hain hain, alçak alçak, ahmak ahmak, kör kör, cahil de cahil, eşref de eşref olarak çıkacaktır buradan!

Düşünsenize bi gerçek evsafınızı! Düşünün ki Allah’ın inayetine, yardımına, ihsanına, sizi sizden almasına mazhar olmadan çıktınız buradan! Tabiri caizse hiçbir şey anlamadan çıktınız; temizlenmeden ve olmadan çıktınız buradan!..

Hepimiz düşünelim! Ve bilelim ki bizler ancak ve sadece bizi yaratan Allah Taala ile bir bağ kurarak; inayetine ve bizi çekip almasına mazhar olarak ancak kurtulabiliriz nefsin zulmet ve zindanlarından! Öyle haddini bilmeyen, kendini bilmeyen, kendini allame i cihan, âleme sultan ve haşa ilah sananların vay haline!

Niye secde lazım illa! İlla o nefsi Allaha secde ettirecek ve Allaha teslim edeceksin! Hak ve hakikat namına mücadele edecek ve Allahtan seni oldurmasını isteyeceksin! Hiçbir nimeti zayi etmeyeceksin! Kendini Hak ve hakikatte yok edeceksin ki hak ve hakikat seni uhdesine alsın ve kendinde var eylesin! Allah’ın devletine ve nimetine şükür!

Yoksa bizim çapımız nedir ki ya Hu!! Bizim çapımız zulüm ve zulmetin; yâni zindanın ta kendisidir! Biz Allah Taala’ya yapışalım ki O Merhametli Allah Azze ve Celle bizi aklı selime, kalbi selime, fikri selime, zikri selime, ameli selime; velhasıl her anlamda selamete çıkartsın zahirde ve batında!

Zavallı İD’lerimizi ilahlaştıracağımıza o ilkel ve zavallı benliklerden kurtulmaya gayret edelim! Biz gayret edelim Allah Taala muvaffak eylesin bizi! Kim yardım isterse yetişir ona Allah Taala. İnsan dahi olamayan ne ile savunacak kendini iki cihanda?

İşte bu yüzden her uyanan: Allah’ım beni benden kurtar diye yakarır! Ve azmeder olmak için!

Ben tamtakır bir şeydir çünkü! Ben küçücük bir küp ve zindan! O yüzden en büyük cihad işte o zavallı ben iledir! Düşün en büyük cihad diyor bak! O ‘Ben’den kurtulduğumuzda Hak ve hakikat kapıları açılır bize ve oradan sonsuza doğru istidadımız ve nasibimiz miktarınca seyr u sülûkumuz başlar; olmak başlar. Oldurur bizi Allah Taala gayret, çaba, amel ve dualarımız doğrultusunda!

Günahını, kusurunu, aczini ve haddini bilen ve sonsuzca istiğfar eden; düşse de kalkıp yine ve yine Hakkın rızasını yeğleyenlere Selâm olsun, hidayet olsun, merhamet olsun ebediyen…

Bizim derdimiz politika olamaz çünkü biz politikacı değiliz! Politikacı da olsak Haktan şaşmazdık evvel Allah! Yok öyle yalan ve dolanı kutsamak! Bizim derdimiz hakikattir, insandır, insanlıktır; insanlığın dünya ve ahiret esenliğidir. Gerçeğin üzerini örtenlere inat gerçeklerin üzerini daima açan ve Hakkın safında sabit kadem duran kullardan olabilmek dileğiyle ilelebet..

Vesselam..

B. Karaman

11.6.2018

Telif hakları Bayram Karaman ve Hakikat Okuluna aittir. Ticari yayın mecralarında izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz ve yayımlanamaz.

(Visited 93 times, 1 visits today)

About The Author

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com