ÜMMETİ MUHAMMED OLMAK

ÜMMETİ MUHAMMED OLMAK!

Vahşi R. A. Hz. Hamza’yı katletti! Daha nicesini şehit etti belki! Halid R.A. ve daha nicesi İslamla savaşıp Müslüman şehit ettiler. Sonra Müslüman oldular.

Bugün olsa vahşi bir köle, ve adı üstünde Vahşi ve hidayet buluyor ve Müslüman olacak! Ve yazıyor yıllar sonra Rasulullah A.S.’a: ‘Bana bir çıkış yok mu; bana bir çare yok mu?’ Diye soruyor. Rasulullah A.S. Onu kabul ediyor İslama.

Böyle nice insan var. Çoğu önce İslam ve Rasulullah A.S. ile savaşmış ve sonra Müslüman olmuşlardır.

Vahşi R.A. Bir köledir, bir kral değil ki hatırlı olsun. Allah’ın ve hidayetinin hatırından başka hatır yoktur İslamda! Şuradan bana bir makam verin, bir şan şöhret verin, bir servet verin gibi hevalara yer yoktur! İslam’a batılı bulaştırırsanız o artık İslam olmaz! Allah’ın dini laçkalaşırsa o artık Allah’ın dini, Rasulü’nün dini olmaktan çıkar! Yani İslamda Hakkın, hakikatin, fıtratın hatırı olur da kral da olsa Hakka mugayyir hiç kimsenin bir hatırı ve ayrıcalığı olamaz. Üstünlük ve değer sadece takva iledir. Yani, ancak hak edilen bir değer verilir insana.

İşte İslam ve Rasulullah S.A.V. böyle büyük bir rahmettir; sahih, şeksiz, muazzam, mukavemetli, sarsılmaz bir devlettir. İslam’a iman İSLAMA İMANDIR. Kafanıza göre iman ve İslam uyduramazsınız yani! Ama daha anlamadık ve anlamayacağız korkarım ki!

Şimdi olsa, hele hele bir köleyi linç edip öldürür sözde Müslümanlar! Hz. Hamzayı vahşice katletmiş birine kim iman etme hakkı tanır şu günün Müslüman kafasında!?

Halit bin Velid’e kimse iman hakkı tanımazdı şimdi olsa! Yani Allah ve Rasülü’nün dinini tekeller ve kendi dinleri yaparlar aha şimdi ve evvelde defalarca yaptıkları gibi! Allah’ın ve Rasulü’nün hükmünden çıkıp kendileri hüküm verirler ve veriyorlar da!

Halid ve Vahşi gibi insanlara hidayet veren ve o hidayetin berrak vesilesi olan Allah Rasül’ünün torunları ve halifeleri ise hunharca katledilir “UYDURULAN veya ÇARPITILAN veya İNDİRGENEN DİN” ile!

Hidayet düşmanı olan, insanlık düşmanı olan, istidat düşmanı olan, hatta kurbanı da olduğum nice sözde Müslüman tanıyorum hasılı kelam!

Allah ve Resul’ünü gerçekten görebilmek, anlayabilmek ve hakikaten iman edebilme şerefine nail olmak dileğiyle!

İslam eşittir hidayettir; insanın iki cihan kurtuluşudur. Hidayet bulan, Müslüman katili de olsa kurtulmuştur! Ancak hidayet bulmayanlar, şirk, küfür, zulüm ve münafıklıkta kalanlar dünyaya sultan da olsalar her halükarda zayi olmuşlardır; cehennemi boylamışlardır. Kendimize Müslüman dememiz bizi Müslüman yapmaz; Müslüman olmanın temel ilkelerini tahsil etmek ve gerçekten Müslüman sıfatlarına sahihen haiz olmak zorundayız.

Allahım bizi gerçekten Müslüman eylesin. Amin.  Canımız kurban Allah ve Resul’üne; canımız kurban olmaya layık ola Allah ve Rasülüne..

Vesselam…

Hakikat Okulu

  1. 03. 2019

Telif hakları  Hakikat Okuluna aittir. Ticari yayın mecralarında izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz ve yayımlanamaz. İsim ve kaynak gösterilerek ise her mecrada fiysebilillah yayımlanabilir.

(Visited 114 times, 1 visits today)

About The Author

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com